Otevíráme festivalové workshopy

Festival BAF (Bílovecký Amatérský Film) zahajuje na podzim sérii workshopů a seminářů, které se budou konat až do samotného festivalového dne v červnu 2024.

A začínáme pěkně od začátku – od scénáře. Využití umělé inteligence při psaní scénáře ukáže Ondřej Svoboda na praktickém semináři „Scénář k filmu za hodinu – využití nástrojů umělé inteligence pro psaní scénářů a generování concept artu k filmu“. Během semináře budou účastníci svědky vytvoření scénáře k hranému filmu od nápadu až po scénář připravený k filmování. Seminář se koná 26.10.2023 a přihlásit se můžete na Scénář k filmu za hodinu. Vstup na akci je zdarma.

Další je celodenní workshop s názvem „Hollywoodský film z vaší kapsy: Workshop natáčení pomocí iPhonu či iPadu“, který účastníky provede celým procesem výroby filmu – od zpracování námětu, přes storyboard, natáčení, až po střih a export finálního díla. Pod vedením zkušených profesionálů se zájemci seznámí s logikou postupu a principy řemesla. Během workshopu budou využívány technologie Apple, které budou na místě k dispozici i k zapůjčení. Lektory workshopu budou herec, dramatik, režisér a umělecký šéf SPOlečnosti DIvadelních Nadšenců Jakub Zindulka, a Petr Vyhnálek, certifikovaný trenér Apple technologií. Termín akce je 2.11.2023 a zájemci o účast se mohou přihlašovat na stránkách festivalu Hollywoodský film z vaší kapsy. Vstup na akci je zdarma.

Přejít nahoru