Informace o festivalu BAF

BAF – bílovecký amatérský film – je soutěžní festival amatérského filmu.  Vznikl na základě nadšení několika lidí z Bílovce a jejich známých, kteří jsou filmoví fandové nebo kteří se nějakým způsobem pohybují ve filmové branži. Chtěli bychom spojit lidi s podobnými zájmy, aby se přihlásili se svými filmovými snímky a motivovat je k natočení filmu podle jejich zájmů a dovedností.

Cílem festivalu je, aby se lidé pobavili, něco nového naučili, poznali nové lidi a prožívali spolu nové nepoznané zážitky. Chtěli bychom, aby se při tvorbě filmů zapojila široká komunita lidí z Bílovce a okolí, nejen filmoví nadšenci, ale také umělci různého zaměření, výtvarníci, amatérští scenáristé i hudebníci a aby společně vytvořili něco, co tu ještě nebylo.

Festival je otevřený pro amatérské tvůrce od dětí přes dospělé až po seniory. Srdečně zváni jsou samozřejmě i diváci a všichni podporovatelé festivalu. Festival bude vrcholit během festivalových dní, během který se budou promítat soutěžní snímky na stříbrném plátně – v bíloveckém kině Radost.

Smyslem festivalu je ukázat, že díky moderním technologiím jako jsou například mobilní telefony, může být filmařem doslova každý. Festival bude rovněž podporovat místní umělce a umělecké projekty od tvorby filmových plakátů až po hlavní cenu – filmovou klapku zpracovanou místními výtvarníky. A o hudební produkci se postarají místní kapely. Každý účastník se tak bude moci inspirovat a získat nové nápady.

Festival je také skvělou příležitostí pro všechny spolky, zájmová sdružení, sportovní kluby, kroužky a různé instituce, aby svým soutěžním snímkem představili svoji činnost. Jedná se o jedinečný způsob propagace toho, co kdo dělá rád v duchu hesla – ŘEKNI TO VIDEEM A BAF SE.

Součástí festivalu budou také různé vzdělávací aktivity, jako jsou workshopy, přednášky a diskuse. Ty se budou konat během celé přípravné fáze a budou součástí i závěrečných festivalových dní. 

Rádi zapojíme bílovecké základní školy, gymnázium, Základní uměleckou školu i Dům dětí a mládeže a připravíme aktivity pro malé i velké zájemce.

Celkově bude tento festival plný různorodých aktivit a událostí, které zaujmou účastníky všech věkových kategorií a zájmů.

Přejít nahoru