O soutěži

Do soutěže se mohou přihlásit amatérští tvůrci od dětí přes dospělé až po seniory, a to buď jako jednotlivci, nebo jako skupiny ze ZŠ či středních škol nebo ZUŠ, také z DDM. Soutěž je otevřená také pro všechny zájmové spolky a skupiny, které chtějí ukázat svou činnost v duchu hesla ŘEKNI TO VIDEEM A BAF MĚ!

Soutěž bude probíhat ve čtyřech žánrových soutěžních sekcích:

  • Hraný film
  • Dokumentární film a reportáž
  • Animovaný film
  • Volná aréna (hudební klipy, reklamy, originální videa, experimentální filmy, stand-up, cokoliv nezařaditelného do jiných kategorií)

Soutěžit je možné také ve dvou speciálních výtvarných sekcích:

  • Filmový plakát
  • Filmová klapka

Snímky budou dále zařazeny do tří věkových kategorií:

  1. Žáci I. a II. stupně ZŠ a odpovídajících tříd víceletých gymnázií
  2. Studenti středních škol
  3. Dospělí

Festivalová porota shlédne všechna přihlášená díla a ty, které splní kritéria pro danou sekci a kategorii a budou mít požadovanou technickou úroveň, zařadí do soutěže.

Názvy zařazených filmů budou uveřejněny na webových stránkách festivalu. Festivalová porota rozhodne o nominacích na ceny v jednotlivých kategoriích. Rovněž bude udělena Cena diváka veřejným hlasováním v době konání festivalu.

Všechny autory, jejich přátele, rodiny a fanoušky filmového umění rádi uvítáme  na festivalových dnech, během nichž budou veřejně představeny nominované snímky. Ocenění těch nejlepších proběhne během slavnostního vyhlašování na závěr festivalu BAF.

Přejít nahoru